Parça Kontör Sitesi Nasıl Yapılır?

Parça kontör sektörü, 2005 çıkış yılından bugüne, sektörün içindekiler tarafından farkedilebilen değişikliklerle birlikte hızla gelişen ve büyüyen bir sektör olmuştur.

Sektör ilk defa o zamanki adı Telsim olan Vodafone tarafından, online kontör yükleme hizmetini sunmasıyla başlamıştır. Ancak bu başlangıç parça kontör sektörünün asıl doğuşu olmamıştır. Gsm sektörünün asıl devi olan Turkcell tarafından parça kontör üretilene kadarda bu sektör tam anlamıyla başlamamıştır.

2005 yılında Turkcell‘in sunmadığı bu hizmet, bireysel girişimciler tarafından, değişik yöntemlerle sunulur hale gelmiştir. İlk olarak …..cell.com isimli firma Turkcell’in hatlarını satın alarak ve bu hatlardaki kontörleri msn üzerinden satışa sunarak, parça kontör sektörünün doğuşuna start vermiştir. Bu start ile parça kontör ve online kontör hızla ilerleyen bir sektör haline dönüştürmüştür . Msn halinden uzaklaşılmış, yeni yazılımlar üretilmiş, kontör yüklemleri elle yapılırken cihazlarla yapılır hale gelmiştir ve artık hiç bir insan eli değmeksizin online ve parça kontör yüklemelerine yapılmaktadır.

Geçtiğimiz 5 yıllık süreçte yaklaşık olarak 2500 firma açılmıştır. Bunların hemen hemen 1800 kadarı uzun zaman geçmeden kapanmıştır. Şu an 700 dolaylarında firma ya da şahıs olarak, B2B parça kontör hizmeti vermektedir. Bu web sitelerinin üzücü bir gerçeğide %90 gibi büyük bir oranı maalesef “merdivenaltı” olarak tabir edebileceğimiz niteliktedir. Bir kısmıda, parça kontör veya online kontör işini, para aklamak, kredi kartı taklası için fatura elde etmek gibi nedenlerle yapmaktadır. Şu anda tek işi, parça kontör veya online kontör olan firmaların sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir. Bu hususta kullanıcılar son derece dikkatli olmalı ve bayilik/üyelik alacakları parça kontör veya online kontör sitelerini iyi incelemelidirler.

Geleceği parlak olan ve hayli büyük bir pastaya sahip olan parça kontör sektörünü, temiz tutmalı ve hep beraber, yasalara ve ahlaka uygun olaran gelir elde etmesini bilmeliyiz.

Parça Kontör İşi Hakkında Detaylı Bilgiye Niçin Ulaşılamıyor?
Parça kontör firmaları uzun süre sesini çıkartmadan bu işi yapmak istemişlerdir. Hatta halen, sanki bilinmiyormuşcasına kimse sesini yükseltmek istemiyor. Oysa parça kontör veya online kontör işinin bir “sır” olmadığı apaçık ortadadır. Parça kontör satışı esnasında kullanılan bazı materyallerin ayasal oluşu sebebiyle “alan memnun, satan memnun” edasında yapılmıştır bugüne kadar. Ancak kullanılan bu materyalleri ayasal olmaktan çıkartabilirler parça kontör firmaları. Ayasal materyallerden kastımız, herkesin bildiği gibi, kontör transfer edilecek hattın açık hat oluşu. Firmalar açık hat almak yerine, kendi isimlerine bu hatları aldığı sürece ayasal bir durum sözkonusu olmayacaktır. Ancak operatör tarafından hattın parça kontör işi yaptığı tesbit edilip kapatılması durumuna bişey diyemeyiz. Bu hak operatöre aittir. Ancak yinede bu işi her ne kadar sessiz yapıyoruz deselerde firmalar, operatörler piyasadaki şartların ve kimlerin bu işi yaptığı konusunda geri kaldıklarını, farkında olmadıklarını sanmıyorum. Kaldıki son yıllardaki bi takım değişiklikler, parça kontör işine ne kadar önem verdiklerini gösteriyor. Özellikle son yıllarda, kontör fiyatlarındaki artışla birlikte, dünyada ki krizinde etkisiyle insanlar, normal kontör kartından daha çok parça kontörü tercih etmektedirler.

Ancak bu konuda ki en büyük hata, işini yapmayı bilmeyen veya bu işi bir takım başka amaçlar için yapan kişiler tarafından kalitenin düşürülüyor olması. Kalitedeki bu düşüş, hem operatörleri ciddi anlamda rahatsız etmekte, hem son kullanıcıların parça kontör algısına darbe vurmakta hemde parça kontör ve online kontör satan satış noktalarının kazançlarına darbe vurmaktadır.

Bu durumda herkese bir takım görevler düşmektedir. Parça kontör- online kontör üreten, toptan satan, perakende satan, tüketen herkese. İlk görev tüketicinindir. Parça kontör veya online kontör satın almak isteyen bir kullanıcı, hızlı ve sorunsuz olarak parça kontör yüklemesi yapan bir iş yeri tesbit ettiğinde mümkün olduğunca bu iş yerine sadık kalmalıdır. Bu iş yeri de, kendisine bu kaliteyi yaşatan toptan satıcısına sadık kalmalı, eğer bu kaliteyi istikrarlı sunamıyorsa mutlaka iyi araştırarak yeni ve kaliteli bir parça kontör servis sağlayıcısına bayi olmalıdır. Toptan satıcının görevi ise, mutlaka ve mutlaka kalite olmalıdır. Fiyat rekabetini hesaba katarak kaliteden asla taviz vermemeli, sürekli kendini geliştirerek istikrarlı bir şekilde kalitesini artırmalıdır. Bu sayede sektör ayakta kalabilecek, operatörler bu konuya daha sempatik yaklaşabileceklerdir. Operatörlerin, parça kontör sektörüne sempatik yaklaşması, her parça kontör satıcısı için çok önemli bir gelişme olacaktır. Kim bilir belki birgün ayasal materyaller olmadan, operatörlerin imkanları dahilinde bu hizmetler sunulmaya başlanacaktır

Parça Kontör ve Online Kontörle Para Kazanmanın Yolları

Bayilere bu konuda pek yardımcı olamayacağım. Zira neredeyse kontör satış noktalarının tamamı parça kontör ve online kontör satışı yapmakta. Ancak bireysel satış yapabilecek bir çok kişi neden hala çevresindeki insanlara kontör satışı yapmaya başlamadı anlabilmiş değilim. Oysa ortam o kadar müsait ki bu işi yapmak için.

Şöyleki, diyelim siz nüfus idaresinde bir memursunuz. Her insandan istendiği gibi muhtemelen sizdende hattına kontör transfer etmeniz istenecektir yanınızdaki bir arkadaşınız tarafından. Böyle bir durumda “kontörüm yok” demek yerine, üyeliğini aldığını bir siteden giriş yaparak, arkadaşınızın hattına kontörü yükleyebilirsiniz.

Parça Kontörde Uzak Durmanız Gereken Haller

Parça kontör, maalesef her sektöründe muzdarip olduğu gibi bir çok gayri ahlaki, gayri yasal bir takım durumlardan muzdariptir. Bu durumların başında kredi kartı dolandırıcılığı gelmektedir. Ardından, kaliteye hiç bir şekilde önem vermeyen, asıl işleri başka olan ve genelde para aklamak ve fatura ihtiyacını temin etmek amaçlı parça kontör işi yapan firma veya kişilerin varlığıdır. Bu iki gurubun temel ortak özelliği, ucuz fiyatla müşteri çekme çabasıdır.

Kredi kartı dolandırıcılığı başlı başına bir devlet sorunudur zaten. Devletimizin yetkili birimleri bu tip işlerin peşine son derece önemle eğilmektedir. Ancak en büyük görev burada kredi kartı kullanıcılarına düşmektedir. Kredi kartı kullanıcıları, internet üzerinden alışveriş yaparken, özellikle kontör alışverişi yaparken çok dikkatli olmalıdır. Dikkat etmesi gereken çok basit ancak önemli noktalar vardır. 3D güvenliği kullanan sitelerden alış verişini yapmalı, kredi kartının arkasındaki son 3 rakkamın tamamını, TC kimlik numarasını, anne kızlık soyadını, doğum tarihini, kredi kartı şifresinin tamamını isteyen kontör sitelerinden kesinlikle uzak durmalıdır. Mümkünse gerekli birimlere şikayet etmelidir. Bu basit bilgileri vermediği sürece hiç bir şekilde kredi kartı mağduru olmak mümkün değildir. Kartınızı 3D şifresini belirledikten sonra ve yukarıdaki bilgilere dikkat ederek, internette dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Böylelikle parça kontör, online kontör, sanal mağaza gibi e-ticaret sektörünün endirekt mağdur sektörülerine de katkılarda bulunmuş olacaksınız.

Parça kontör işini paravan kullanan firmalar durumu ise daha çok parça kontör satış noktalarını ilgilendiren ve bu noktaların dikkat etmesi gereken bir durumdur. Bu firmaların, parça kontörden kâr amacı gütmemeleri çok doğaldır. Zira yasadışı tefecilik yapmak vb. gibi işler için fatura ihtiyacını en güzel karşılayan sektör kontör satıcılığıdır. Bu noktada parça kontör satış noktası olarak “ben ucuz almama bakarım, adamı ne yaptığı beni ilgilendirmez” denmemelidir. Zira bu tip bir ticaretin sonu yoktur. Kalite sözkonusu dahi olamaz. Oysa kaliteli hizmet ve istikrar kazanmanın en önemli yollarındandır. Bir müşteriden sadece bir kere 1 TL kazanmak yerine, aynı müşteriden ayda 5 kere 0,5 TL kazanmak daha akılcı ve daha ticaridir. Kontör müşterisini işyerinize ayda bir kaç kez getirmenin en önemli yolu ise kontör yükleme hızıdır. Hızlı bir şekilde yüklenen kontör müşterinin memnuniyetini sağlayacağından, kontör satışı yaptığınız müşteriniz sadık kontör müşterisi olacaktır.

Peki bu işi nasıl yapabilirim?

1- Bir parça kontör firmasından ücretsiz bayilik alarak sisteminize bakiye yükler ve sizden talep edilen kontörü ücreti karşılığında yüklersiniz. Örneğin; 50 kontörün satış fiyatı 11 TL dir. Bayi olduğunuzda size geliş fiyatı 9,40 ile 10,00 Tl arasında değişecektir. En kötü ihtimalle 50 parça kontör satışında 1 TL kârınız olur.

2- Bir web sitesi kurarak parça kontör hizmeti vermek.
Bunun için öncelikle bir site açmanız ve bu işi yapan bir ana bayi ile anlaşmanız gerekicektir. (3. şıkta Ana bayilik sistemi açıklanmıştır.)
Parça Kontör sitesini kurduğunuzda 1. şıktaki bahsettiğimiz kişiler kontör almak için sizin üyeniz olmak durumundadır.
Parça kontör sitesi kurmanın maliyeti ortalama olarak 700 ile 900 TL arasında değişmektedir.
Parça kontör sitelerinde API sistemi vardır. Sitenize kaydolan alt bayileriniz sitenizden kontör satın aldığında bu sistem ile sitenizden satın alınan kontör anlaştığınız ana bayinin sitesine otomatik olarak bildirilir ve sizin hiç bir işlem yapmanıza gerek kalmadan bayinizin kontörü istediği telefon numarasına yüklenir.
Burada sizin yapmanız gereken tek işlem bayilerinizin size göndermiş olduğu ödemeleri onaylamak olacaktır.
Tabiki bu işi kaliteli bir şekilde yürütmek için sürekli internet başında olmanız gerekir.

3. Parça kontör sitelerine kontör sağlayıcı olarak çalışmak.
Bu işlem için yine bir web sitesine, sim server cihazına, başlangıç için 150 hatta ve bu hatlara yüklemek içinde minimum 250′lik kontör kartlarına sahip olmanız gerekir. Aldığınız kontör kartı ne kadar büyük olursa kontör birim satış fiyatınızda o kadar düşük olur.

Sim server cihazları bilgisayarınıza bağlanır ve ortalama olarak 250 hat kapasitesine sahiptir. Operatörlerin hatları sadece parça kontör işi için kullanıldığını alamaması için otomatik olarak bir birini arama özelliğine ve el deymeden parça kontör işini yapmanıza olanak sağlar.
Ortalama fiyatı ise 3.000,00 TL civarındadır.

Örnek bir Sim Serverın özellikleri

Turkcell ve Avea transferlerini 4 farklı kanaldan yapabilmektedir. Üç operatöre ait hatları destekler.

Tarama Tanıma Sistemi ile otomatik hat kaydı sayesinde, hat id – pin kodu kaldırma – kontör miktarı öğrenme – konbarayı öğrenme ve yükleme – online işlem şifresi öğrenme – otomatik tarife değişikliği yapabilme – online işlemlere bağlanabilme – hatta ait gsm numarasını öğrenebilme.

Kritik Limit özelliği ile simserver cihazı hatlarınızı artık limit bırakmadan kullanabilmenizi sağlamaktadır.

Tam Otomatik Arama Modülü ile sim server kendi içindeki hatları veya belirlenen dış hatları, istenen saat aralığında istediğiniz sürede arama yapabilmektedir.

(Her kanal için bilgisayar uyumlu ayrı ayrı ses ve mikrofon çıkışına sahiptir)

Otomatik Görüşmeden sonra sim server kontör miktarı sorgulaması ile ses trafiğinin başarısını kontrol eder.

Akıllı Karar Mekanizması ile operatörlerden gelen bütün mesajları, olumlu, olumsuz şeklinde yorumlayabilme ve tüm sms trafiğini kayıt altında tutarak kayıtlar içerisinde arama yapabilme.

Tanımlı kontör kartlarındaki kontörleri cihaz üzerindeki hatlara yükleyebilme.

Alüminyum kasası ve 300 Watt güç girişi sayesinde soğutma ve elektriksel bir problem yaşamazsınız.

Kartlarınızı kırmadan ve istediğiniz yere kolaylıkla takabilirsiniz.

128 Hat kapasitesine sahiptir. Gün boyunca hat takıp çıkarmadan parça kontör satışı yapabilirsiniz.

Cihaz – bilgisayar bağlantısı sadece 2 adet USB kablo ile sağlanmıştır.

23 ile 40 saniye aralığında kontör transfer işlemini tamamlama ve sitenize bilgi verebilme özelliğine sahiptir. (olumsuz işlemlerde 10-18 saniye) (Turkcell operatörüne ait değerlerdir.)

fikiravcisi.com

bursa da hizmet vermekteyiz.

bursa da hizmet vermekteyiz. tüm türkiyeye bayilik vermeye başlamış bulunmaktayız.. uygun fiyat ve hızlı gönderim..
turkcell 20:19,28
vodafone 20 :19,44
avea 20: 19,19

parça tl ana bayilik

tşk ler peki parça tl ana bayilik nasıl yapılır

sanal kontör

vofofon sanal kontörü sayfası iyi gıcıklaştı önceden 3 dk da bir zaman aşımına uğruyıdu şim di dk başı niye oluyo bu

Parça Kontör Bayiliği hakkında

teşekkürler güzel açıklayıcı anlatım olmuş

parça kontör bayiliği

Yaptığımız işi çok güzel açıklayarak anlatmışsınız teşekkürler. kontorcu.com

faydalı bir yazı ,tesekküeler

faydalı bir yazı ,tesekküeler

Bravo

Merhaba, Gerçekten çok güzel ve profosyonelce hazırlanmış bir yazı, sadece tebrik ederim, saygılar

parça kontör bayilik

kardesim suan bole bi sistem kurmaya kalksak ne kadara patlar neler gerekli.suan hatlardan eskisi gibi kontor transferi yapmak mantıklı dil heralde 80 kurus filan kesiyor dıye biliyorum.bende telefoncuyum ama tamir agarlıklı ama bu işe girmeyi dusunuyorum allah nasip ederse.bi yardımcı olurmusun rica etsem

Parca kontör tl bayiliği

yaklaşık 3 senedir bu işi yapıyoruz ve mekalenizi okudum gerçekten profesyonelce yazan ve yayınlayan takibi ve yerinde bir tespit yapmış...

parça kontör bayilik

makale için teşekkürler eklemek istediğim parça kontör işi güven işidir, asla ucuz diye bayi aramak sizi yanılgıya düşürebilir, teşekkürler

birşey sorsam

siteye müşteri kaydetme nasıl oluyor ?? isim girildiğinde numarası veye numarası girildiğind eismi çıkması için nasıl bir program yükliyebilirizz??

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
CAPTCHA
Aşağıdaki resimde yer alan karakterleri kutucuğa doğru olarak yazınız
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir:

Son yorumlar