Elektrik hattı üzerinden internete nasıl girilir


TeknoSeyir.com adresinde levent pekcan ile murat gamsız tarafından hazırlanan bir video tesadüfen dikkatime çekmişti. Orada elektrik hattı üzerinden internet aktarma hakkında bilgi yer almaktaydı. Bu konu ile alakalı deneyimlerini paylaşmışlardı. Videoyu izlemek için buraya tıklayınız.

Bu video sonrası deneme amaçlı olarak Western Digital LiveWire Powerline AV NW Kit amazondan bir adet sipariş verdim. Başarılı bir şekilde interneti aktarabildiğimi görünce ikinci bir tane daha sipariş verdim..

Satın aldıgımız üründen 2 adet bağlantı kutusu, elektrik prizleri ve lan kabloları çıkmakta. Her birinde 4 adet LAN girişi yer almakta. Taktığımız an hiç bir ayar gerektirmeden çalışmaya başlamakta. Birine direk internet bağlantısı olan modemle lan üzerinden bağladıgımızda internete ikincisi üzerinden istediğimiz prizden ulaşabilirsiniz.

ikinci bağlantı kutusuna bir adet kablosuz yayın yapan router bağladığımda sorun suz olarak ondan da internete kablosuz erişebilmekteyiz.

Sistemin sağlıklı çalıştıgını görünce aynı üründen tekrar aldım. Acaba sorun olur mu diye kararsızdım. Teorik olarak sorunsuz çalışması gerekiyordu. Gerçektede ikinci ürün de elime ulaştıgında hiç bir sorun yaşamadan üçüncü ve dördüncü bağlantı kutuları üzerinden de internet erişimini sağladım.

Tek bir kutudan modeme bağlantı kurduktan sonra geri kalan 3 kutu üzerinden sorunsuz olarak internete erişilebiliyor. Hatta kutulardan birisinin elektrik hatta aynı bina içindeki farklı sayaca ait fakat onda da sorunsuz internet çalışmakta.

Evinde internete bağlanan birden cok cihazı var ve farklı odalarda ya da katlarda bulunuyorsa birbirleri ile bağlantı için kablo çekmek sorun ve görüntü kirliliği oluşturuyorsa tam sizlik bir cihaz..

Hiç bir kurulum ve teknik bilgi istemeden tak-kullan tarzı bir cihazdır. Tavsiye ederim.

Cihazla alakalı sorun ve deneyimlerinizi buradan yazabilirsiniz

Videonun açıklaması aşağıdaki gibi:

Internet bağlantısını evinizde ya da ofisinizde her köşeye ulaştırmak istiyor, ancak çeşitli nedenlerle kablosuz ağdan yararlanamıyor musunuz? Ya da, mutlaka kablo üzerinden ağ bağlantısı gerektiren cihazlarınız mı var? Western Digital’in sunduğu LiveWire ürünü, kablosuz ağı güçlendirmeye çalışmak ya da duvarları delip kablo geçirmek gibi eziyetli çözümlere bir alternatif öneriyor. Evinizdeki elektrik şebekesini kullanarak ağ bağlantısı kurmaya yarayan bu ürünü, detaylarıyla inceliyor ve değerlendiriyoruz.

biz köyde otuyoruz ve

biz köyde otuyoruz ve kuzenlerimle arada 200 metre kablo mesafesi var doğal olarak farklı sayaç acaba iş görürmü

CVP:biz köyde otuyoruz ve

Hayır görmez. sistemi kullanıyorum. aynı sayac ağı içinde bile sorun yaşanabiliyor. Farklı sayaç ve arada 200 metre varsa bu imkansız.

bu sistem daha cok ev içinde internet paylaşımında kullanışlı

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
CAPTCHA
Aşağıdaki resimde yer alan karakterleri kutucuğa doğru olarak yazınız
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir:

Son yorumlar