Samsung Galaxy S3 te yüz tanıma özelliği

Samsung Galaxy s3 cep telefonunda yer alan özelliklerden biriside yüz tanıma özelliği. Sistem temelde Google Android işletim sisteminin alt yapısında içermekte.

Yüz tanıma özelliği üzerine deneyim ve tespitlerim:

Yüz tanımayı aktif olarak kullanabilmek için öncelikle fotografınızı çekerek kendinizi tanıtmanız gerekiyor. Bu noktada dikkat edilmesi gereken noktalar:

1. Fotografın çekildiği ortamın ışığı: Birden farklı ışık ortamlarda fotografınızı çekerek tanıtım yaptırmanız yerinde olacaktır. Çünkü ev içinde tanıtılan yüzü dışarıda tanımakta zorlanabilir. Bunu yaparkende yüz hatlarınızın kayboldugu ışık ortamlarda yüzünüzü tanıtmayınız. Güvenlik zaafiyeti olabilir.

2. Fotofraf çekim açısı: Genelde ceptelefonu açtıgınızda yüzünüze doğru tuttugunuz açıya uygun yüz tanıtımı yaptırınız. Koltukta otururken, ayakta giderken, cepten çıkardıgınızda sizin en pratik kullanış açılarınıza göre birden fazla çekim yapıp tanıtınız.

3. Gözlüklü-Gözlüksüz çekimi: Eğer gözlük kullanıyorsanız, hem gözlüklü hem gözlüksüz yüz tanıtımı yapmanızda fayda var. gözlüklü tanıttıgınızda gözlüksüz halde sizi tanımaya bilir.

4. Başörütü-Başörtüsüz: Eğer türban vs kullanıyorsanız, evde iken normal halinizle tanıttıgınız gibi dışarıda başörtünüze uygun tanıması için başörtülü de tanıtım yapmayı unutmayınız..

5. Sakallı-Sakalsız: Sakalsızken yüzünüzü tanıttınız ise sakalnız uzadıgında kesmediğinizde sizi tanımama ihtimali vardır. o yüzden her iki durumda da yüzünüzü tanıtınız.

6. Uzunsaç-kısasaç: standart bir saç boyunuz varsa sorun olmayabilir fakat tamamen kısaltıp sorna saçınızı uzatıyorsanız bir risk olabilir..

7. Gülerken-somurturken: yüz tanıtmada en komik durum bu bence. Yüzünüzü tanıtırken cok ciddi bir poz verirseniz, aşırı mutlu bir ortamda cep telefonunuz sizi tanımayabilir. Ya da tam tersi gülerek yüzünüzü tanıttgınızda ağladığınız anda telefonunuz sizi tanımamazlıktan gelebilir :) Mimiklerinize göre bir kaç farklı tanıtım resmi çektirmenizde fayda var.

* * *

Şimdilik aklıma gelen 7 madde bunlar. Ne kadar cok tanıtım fotosu çekerseniz sizi o kadar iyi tanıyacaktır. Fakat bu fotograflardan dolayı güvenlik zaafiyeti de doğabilir. o yüzden çektiğiniz fotolarda yüz hatlarınız belirgin olmasına dikkat ediniz.. Taklit edilebilirlik minimum olmalı.

* * *

En çok merak edilen ise acaba fotografımdan beni tanır mı?

Ben test ettim. kendi fotografımdan tanıtabilir miyim diye. Yemedi. Ustaca yapılırsa belki yediren çıkabilir. Ancak gündelik bir ortamda cep telefonunuz fotograf ile gerçek nesneyi ayırt edebiliyor.

Bu güvenlik riskini de gözönünde bulundurmak lazım

samsung s3 mini

telefondan yüz tanıma özelligiin nasıl kaldıra bilirim bana yardımcı olursanız sevinirim

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
CAPTCHA
Aşağıdaki resimde yer alan karakterleri kutucuğa doğru olarak yazınız
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir:

Son yorumlar