Ubuntu'ya Google Earth kurulumu

İlk önce bu adresten ( http://earth.google.com/download-earth.html ) Google Earth ün Linux için olan versiyonunu indiriyoruz . Kararsız olan beta sürümü yerine kararlı olan eski sürümü indirip kurmanızı öneririm.

İndirdiğimiz GoogleEarthLinux.bin isimli dosyanın yazma izinlerini değiştirmek için ana menü/uygulamalar/donatılar menüsünden bir terminal(uçbirim) açıyoruz . Dosyamız masaüstünde olursa bize kolaylık sağlar. Terminale

   Kod: chmod +x
yazıp bir boşluk bırakarak masaüstündeki GoogleEarthLinux.bin dosyasını fare ile sürükleyip terminalin üstüne bırakıyoruz. Bunu yapmamızın amacı ise dosya yolunu direk olarak kendi yazması.Dosya yolundaki tırnak işaretlerini kaldırıp enter a basıyoruz.

Daha sonra ise devam ediyoruz ve terminalde bir alt satıra

    Kod:sudo
yazıp bir boşluk bırakarak aynı şekilde aynı dosyayı tekrar sürükle bırak ile terminalde dosya yolunun yazdırılmasını sağlıyoruz. Yine tırnak işaretlerini silerek enter a basıyoruz.Yönetici şifremizi girerek tekrar enter a basıyoruz.Ekranımıza kurulum kutusu geliyor."Begin install" a tıklayarak kurulumu tamamlıyoruz. Kolay gelsin . Kendim bu şekilde kurdum . Denedim gayet stabil çalışıyor .

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
CAPTCHA
Aşağıdaki resimde yer alan karakterleri kutucuğa doğru olarak yazınız
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir:

Son yorumlar