Facebook

warning: Creating default object from empty value in /home/hanci/domains/hanci.org/public_html/egitim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Facebook Sizce Ne Kadar Ediyor?

500 milyonu aşan kullanıcı sayısıyla, dünyanın en kalabalık sosyal ağ sitesi olan Facebook, şirket değeri olarak sizce kaç milyon/milyar dolar ediyordur?

İnternet artık günümüzde belki de en fazla para dönen sektörlerin başında geliyor. İnternetin bu duruma gelmesinde birçok sebep yatıyor tabii ki fakat sosyal ağların katkısını da göz ardı edemeyiz. Sosyal ağlar arasında 500 milyonu aşan nüfusuyla dünyanın en kalabalık sosyal ağ sitesi olan Facebook da, sadece internet üzerinden başladığı yayın hayatına şu an hayatın her alanında kendisini kabul ettirdi.

Peki Facebook, mali açıdan bakıldığında ne kadar para ediyor? Diğer bir deyişle bu sanal dev popülasyonun değeri ne kadar? Hemen söyleyelim, dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes'un yaptığı araştırmaya göre Facebook şirketi şu an için 22 Milyar Dolar değerinde! Evet, tam 22 Milyar Amerikan Doları!

Facebook'ta 'kara liste' paniği

Kolombiya'da açılan bir Facebook sayfasına üye olan 83 kişiden 3’ünün 10 gün içinde öldürülmesi panik yarattı.

Ülkede oluşturulan bir Facebook sayfasında üyelere "Puerto Asis kentini terk etmezseniz öldürülecekseniz, öldürüleceksiniz" uyarısı yapıldı.

Sözkonusu sayfaya üye olan 83 kişiden 3'ü cinayete kurban gitti.

Şaka olduğu sanılan tehdin ardından, sözkonusu sayfaya üye olan 83 kişiden 3'ünun cinayete kurban gitmesi kentte endişeye neden oldu.

Kolombiya polisi, Facebook sayfasının arkasında kimin olduğunu bulmak için çalışma başlattı.

Facebook bağımlısı 9. ülkeyiz

Sosyal paylaşım sitesi, toplam kullanıcı sayısı ilk defa 500 milyonu aşarak yeni bir rekor kırdı. Türkiye ise siteyi en çok kullanan 9. ülke oldu.

Amerika'da bir grup öğrenci tarafından yıllık oluşturmak amacıyla kuruldu ama çok geçmeden tüm dünyayı etkisi altına aldı...

ABDli internet hizmeti sitesi Pingdom tarafından yapılan "Facebook'taki ilk 10 ülke" araştırmasına göre, Facebook'un kullanıcıları, Amerika nüfusunun 1.6 katı daha fazla.

İLK SIRADA ABD VAR
Siteyi en çok ziyaret eden ülke, 130 milyon kullanıcısı ile ABD.

Video ile Facebook sayfanızın hayran sayısını artırın

Facebook ürün, hizmet ve kampanyalarınızı kısaca işinizin reklamını yapabileceğiniz sayfa hizmeti sunuyor. Kim kimi engellemiş gruplarından sonra fan sayfaları Türkiye’de tutulan bir servis oldu.

Türk ziyaretçileri tarafından yoğun olarak kullanılan ve oldukça fazla saat geçirilen bir site Facebook. Mynet vb. sitelerde okey oynayan oyuncuların bile buraya kaydıklarını etrafımızdan gözlemleyebiliyoruz. Nedeni ise çok basit: Oyun oynadığımız kişiyle arkadaş olmak istiyoruz.

Neden facebook uygulaması geliştirilebilir

Facebook uygulamalarını bir çok kere duymuş ya da şahit olmuşuzdur. Hangi hayvansın, hangi ünlüye benziyorsun gibi dandink soruları da facebookta bol bol karşılaşmışsınızdır. Bunların her biri genel olarak facebook alt yapısı kullanılarak geliştirilmiş üçüncü kişilerce hazırlanmış çalışmalar.

Facebook uygulamalarını başka bir açıdan bakarsak aslında websitelerin facebook ile buluştugu nokta diyebiliriz. Kısaca kişiler kendi server ve hosting imkanlarını kullanarak facebookun üyelerine ulaşabilme fırsatı yakalaması diyebiliriz. Herhangi bir web sitesi kurarak yapabileceğiniz hemen hemen herşeyi geliştireceğiniz uygulamalarda da yapabilirsiniz.

Facebook hesabı nasıl silinir?

Facebook malum. Merak heyacan ya da bilmeden üye olunup daha sonra. Ben ne yaptım diyerek orayı hemen terk etmek isteyebilirsiniz.

Yahut birilerinin bir kişiyi araştırmak için ilk başvurdukları yerin facebook oldugunu fark etmiş olabilirsin. Seni arayanların bulmasını istemeyebilir. vs. vs. nedenler uzar gider.

İşte bu noktada facebook hesabını nasıl iptal edeceksin? Herşey var ama facebookta hesabını silmek üzerine bişi yok. Üyeliğini silmek konusu tamamen gizli saklı bir kenarda duruyordur. Ama o senin bulamayıcağın kadar uzaktadır..

Aşağıdaki link hiç aramayacağım diye uğraşmadan senin hesabını silmende faydalı olacaktır. Tıklayıp silme işlemine başlayabilirsin.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir:

Son yorumlar

İçeriği paylaş