Instagramda takipçi sayısı nasıl artırılır?

Googlede arama yaprığınızda mutkala yüzlerce farklı yazı ile karşılaşabilirsiniz. Burada yer alan içerik herhangi bir siteden almadan kişisel deneyim ve tecrübemi aktaracağım..

Herşeyden önce instagramda takipci sayısı artırmanın kesin bir kuralı yoktur. Piyasadaki bütün öneriler işinize yaramaz. Fakat takipci artırma yolunda stratejiler belirleyebilirsiniz..

1. Neyi paylaşacaksınız buna karar vermelisiniz.. Kişisel fotograflarınız mı? Çektiğiniz fotograflar mı? Başkalarının çektikleri mi? Yazı vs gibi paylaşımlar mı?

Yapacağınız paylaşım türü sizin takipci sayınızı belirleyen en önemli faktördür.

2. Hitap edeceğiniz kitleyi seçmeniz lazım. Nasıl bir kitleye hitap etmek istiyorsunuz. Bu paylaşımlarınızla paralel bir seçim olacaktır. O kitleye uygun paylaşımlar yapmanız gerekecektir. Arkadaşlarınız mı? Çevreniz mi? Şehriniz mi? Müşterileriniz mi? Herkes mi?

Kitleyi belirledikten sonra onların neler isteyeceğinizi araştırıp analiz etmelisiniz. Sizin tarzınızda paylaşım yapanları inceleyebilirsiniz.

3. Kaliteli paylaşımlar yapmaya çalışınız. Ekipman vs. gibi şeyleri önemseyiniz. Fotografcılık konusunda kendinizi geliştirmeye bakınız. Işık renk uyumları konusunu araştırın.

4. Israrcı paylaşımda olmayın. Belirli aralıklarla bıktırmadan sabırla paylaşımda bulunuz. Örneğin 4-5 saat aralıklarla ya da günde 1-2 paylaşım yapınız.. İhmal etmeyiniz. Sabırlı olunuz.

5. Başkaların paylaşımlarını takip ediniz. Beğeniniz. Yorumlar yapınız.

6. instagram tagları kullanırken rastgele kullanmayınız. Planlı bir şekilde kullanmayı deneyiniz.

---

devam gelecek..

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
CAPTCHA
Aşağıdaki resimde yer alan karakterleri kutucuğa doğru olarak yazınız
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir:

Son yorumlar