Parça kontör

warning: Creating default object from empty value in /home/hanci/domains/hanci.org/public_html/egitim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kontör Işinde Para Varmı

Parça kontör işi yapmak isteyen bir çok kişi önce bu soruyu soruyor acaba kontör işinde para var mı? Aslında hem var hem de hiç yok. Nasıl olur? Parça kontör sitesi kurmakla para kazanılmaz. Eğer ciddi ve güvenilir bir çalışma yaparsanız damlaya damlaya kazanmaya başlayabilirsiniz.

Parça kontör yapmak için ya bir bayi olup reseller alarak satışlara başlayabilir ya da direk site kurabilirsiniz. Site kurarsanız hem hosting hem script hem de bakım için ücret ödemek zorunda kalırsınız.

Diğer taraftan kontörleri ucuza alabilmelisiniz ki daha hesaplı satabilesiniz.

En önemli nokta ise bayi sayısı. Bayileri kazanmak zaman ile olacaktır. Bu yüzden cok ciddi ve özverili bir çalışma yapmanız gerekir.

Parça Kontör Sitesi Nasıl Yapılır?

Parça kontör sektörü, 2005 çıkış yılından bugüne, sektörün içindekiler tarafından farkedilebilen değişikliklerle birlikte hızla gelişen ve büyüyen bir sektör olmuştur.

Sektör ilk defa o zamanki adı Telsim olan Vodafone tarafından, online kontör yükleme hizmetini sunmasıyla başlamıştır. Ancak bu başlangıç parça kontör sektörünün asıl doğuşu olmamıştır. Gsm sektörünün asıl devi olan Turkcell tarafından parça kontör üretilene kadarda bu sektör tam anlamıyla başlamamıştır.

2005 yılında Turkcell‘in sunmadığı bu hizmet, bireysel girişimciler tarafından, değişik yöntemlerle sunulur hale gelmiştir. İlk olarak …..cell.com isimli firma Turkcell’in hatlarını satın alarak ve bu hatlardaki kontörleri msn üzerinden satışa sunarak, parça kontör sektörünün doğuşuna start vermiştir. Bu start ile parça kontör ve online kontör hızla ilerleyen bir sektör haline dönüştürmüştür . Msn halinden uzaklaşılmış, yeni yazılımlar üretilmiş, kontör yüklemleri elle yapılırken cihazlarla yapılır hale gelmiştir ve artık hiç bir insan eli değmeksizin online ve parça kontör yüklemelerine yapılmaktadır.

Yerli parça kontör siteleri

Türk yapımı genele açık ne yazıkkı başarılı CMS bulabilmek imkansız. Çoğunlukla ufak çaplı deneme yazılımlar söz konusu. 80 in üzerinde üniversite, yüzlerce bilgisayar eğitimi veren olmasına rağmen yerimizde sayıyoruz. Daha cok ticari talepler sonucu geliştirilmiş çeşitli yazılımlar göze çarpmakta.

Son bir kaç senede bu yazılımların gözdesi olarak Parça Kontör sistemlerini de gösterebiliriz. Tamamen Türkiye ortamı için geliştirilmiş bu sistemler yüzde yüz yerli diyebilecek kadar da var.

Henüz bir çok eksikliklerine rağmen bu alanda çalışma yapan ekiplere tebrik etmek gerekir.

Parça Kontör Sektörü Hızla Büyüyor

Ülkemizde neredeyse 10 yıldır varlığını korumayı başaran, tüketici konusunda sıkıntısı olmayan, alternatif firma sayısı oldukça fazla olan parça kontör sektörü büyümeye devam ediyor.

Özellikle Turkcell ve Avea kanadındaki kontör gönderimleri ile oldukça büyük kazanç sağlayan firmalar, Vodafone tarafından yapılan fiyat sabitlemesinden de oldukça fazla etkilendiler.

Ancak kar oranları ne kadar değişse de, talep yönünden sıkıntı olmadıktan sonra bu işi yapanların kazançlarında bir düşüş olmayacaktır.

Sonuç itibari ile hepimize her dakika lazım olabilecek bir ihtiyaç kontör olmadan ne mesaj atabilir, ne konuşabilir, nede çağrı atabilirsiniz.

Parça Kontör Satarak Para Kazanmak

İnternet dünyasında pek çok para kazanma sistemi mevcuttur. Herkes kendisine göre bir mecrada yer alır ve oradan kazanç sağlamayı amaçlar.

Parça Kontör Sektörüde bu tarz bir kazanç sistemi olarak görülebilir. 2000 yılından daha önceye dayanan bir geçmişi olması, birçok kişiye iyi para kazandırması, birçok kişiyide batırması dikkate alınırsa internet üzerinden yapılan büyük çaplı işlerden biridir diyebiliriz.

Öncelikle Parça Kontör işinde iki ayak bulunduğunu belirtelim.Birinci ayak Toptan olarak satış yapanlar ikinci ayak ise Perakende olarak satış yapanlar.

Burada sizlere iki ayak üzerinden de nasıl para kazanacağınızı kısa bir açıklama ile anlatmaya çalışacağım. İsterseniz ilk ayaktan yani bu işin toptancılığından bahsedeyim.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir:

Son yorumlar

İçeriği paylaş